Zlodej v base hrdinom: Zachránil dieťa uväznené v aute!

By | 6. marec 2019

Ak máš o kriminálnikoch a zlodejoch tú najhoršiu mienku, tento prípad je dôkazom, že to, že niekto spácha majetkovú trestnú činnosť, nemusí znamenať otupenie všetkých morálnych zásad.

Zlodej hrdinom - Väzeň zachránil dieťa zablokované v aute

Zabudni na predsudky

Príbeh malého chlapca z Floridy sa stal hitom internetu. Policajti nezaváhali ani na okamih. Niekedy proste nie je čas na predsudky. V núdzi neváhali využiť pomoc prevážaných väzňov. Ako myslíš, že sa zachová väznený zlodej v nečakanej situácii, keď ide o život malému dieťaťu?

Príbeh hitom internetu

Väzeň v New Port Richey vo Flaanei v USA zachránili 14. februára 1-ročné dieťa, ktoré ostalo uväznené v zaparkovanom aute. Mama dieťaťa s manželom si pri rodinnom výlete v okolí New Port Richey vybrali parkovisko vedľa miestneho justičného centra. Spolu s nimi bola v ich Chevrolete Tahoe aj ich malá dcéra Dallas. Batoľa ostalo v zamknutom vozidle po tom, čo jeho otec zabudol kľúč na sedadle.

V prípade núdze volaj zlodeja

Florida je miesto, kde teplota v uzamknutom aute stúpa rýchlejšie ako ručička spotreby paliva Hummera. Dieťa sa takmer ihneď ocitlo v ohrození života. Rodičia okamžite zalarmovali políciu aj hasičov. Mali však šťastie v nešťastí. Na pomoc prišla tá najpovolanejšia osoba. Odsúdený zlodej áut využil tentokrát svoje "remeslo" v prospech dobrej veci.

Zlodej hrdinom - Väzeň zachránil dieťa zablokované v aute

Lepšia pomoc ako policajt alebo hasič

Zlodej vo výkone trestu neváhal a snažil sa vyslobodiť dieťa z auta. V prípade krádeže a rýchleho otvorenia zamknutého auta volaj vždy zlodeja! To, že boli v okolí justičného centra miestni väzni, ktorí si tu odpracovávali svoj trest, je ta najlepšia vec, aká sa mohla manželom stať.

Zlodej hrdinom

Väzeň, David Freyn, sa stal z minúty na minútu hrdinom aj napriek tomu, že bol kriminálnikom. Príbeh si získal celosvetovú pozornosť nie náhodou. Nikto nechce ani pomyslieť na to, čo všetko sa mohlo stať, nebyť nelegálnych zručností Davida Freyna.

Zlodej hrdinom - Väzeň zachránil dieťa zablokované v aute

Ako sa dá zachrániť dieťa s kúskom drôtu?

Väzeň dostal od prítomných policajtov drôtené ramienko, ktoré mu po menšej úprave umožnilo otvoriť zámok automobilu. Jeho trest? V októbri bol odsúdený za porušenie podmienky. Dôvod. Svojho nelegálneho remesla sa nevedel vzdať ani počas skúšobného obdobia po preukázaní viny. Súdenie však treba nechať na iných, to ako sa zachoval, zachránilo život človeka.

Sleduj video

Od ďalšieho odpykávania trestu ho obdivuhodná reakcia nezachránila. Stať sa však hrdinom na celom svete aj s kriminálnou povesťou mimo politického oboru, to sa len tak nevidí. Podľa policajnej správy a pôvodného rozhodnutia sa má David dostať na slobodu už niekedy v priebehu tohto mesiaca. Freyn sa pre médiá viackrát vyjadril, že ho jeho čin motivuje byť lepším človekom. Do väzenia sa už nikdy nechce vrátiť. Snáď sa mu to podarí. Sleduj priebeh záchrany, zachytenej na videu, na vlastné oči.

Zdroj: YouTube kanál USA Today, faithpot.com

Category: Nezaradené