Za 4 800 € kúpil Octaviu RS. Koľko stál servis za 12 mesiacov?

By | 15. marec 2019

Škoda Octavia RS je pre mnohých stelesnením dokonalého auta. Auto s vysokou úžitkovou hodnotou, dostatočným komfortou a v prípade modelu RS aj potešujúcim výkonom. Rovných 200 koní spraví aj z rodinného auta svižnú raketku. Octavie druhej generácie sú dodnes mimoriadne obľúbené, vo verzií RS ich však na našich cestách až tak veľa nie je. A ak je o ne záujem, často krát si vyžadujú ešte dodatočné investície. Ako to vyzerá v praxi?

Britská kráska

V Británií sa Octavie tešia mimoriadne obľube. Až takej, že po jednej z nich siahol aj Matt Kimberley z Car Throttlu. Kúpil si Octaviu Combi RS z roku 2006. Hlavným dôvodom bola mimoriadne atraktívna cena. V prepočte za 4 800 €! U nás sa za podobnú cenu občas nejaký kúsok objaví, obvykle sa však pohybujú na úrovni okolo 7 000 € a viac. 4 800 € je fantastická cena, hlavne ak vezmeme do úvahy nájazd. Nie je to žiadnych 400 000, 300 000, 200 000 ba dokonca ani 100 000 km! Táto britská Octavia Combi RS mala v okamihu kúpy za sebou len 80 000 km! Okrem ceny druhý pádny argument na kúpu.

Aj redaktor počítal s tým, že do RS-ky bude musieť niečo ešte investovať. Od doby jeho kúpy prešiel 1 rok, pozrime sa na to, čo si RS-ka vypýtala. Hneď ako prvé opravy prišli na rad tie najpodstatnejšie, výmena expanznej nádoby, termostatu, rozvodového remeňa a oprava spätného zrkadla, ktoré bolo poškodené. Celkové opravy vyšli na 840 €. Nasledovala oprava klimatizácie, ktorá sa po čase ukázala byť nefunkčnou, 230 €. Ďalších 590 € si vyžiadaly servisné prehliadky a výmeny oleja. Majiteľ predpokladá, že vpredu bude časom treba vymeniť silentbloky. Celkovo ide o 1 660 € na opravy a servis. Aj tak ale ide o skvelú sumu, opravená a udržiavaná Octavia Combi RS tak napokon so všetkými výdajmi vrátane kúpnej ceny vyšla na necelých 6 500 €, čo je suma, za ktorú u nás máte problém nájsť dobrý kúsok. Na druhej strane to môže byť ukážkou, že ani pri športovejšom aute sa nemusíte báť o to, že jeho opravy vás budú stáť nezaplatiteľné tisíce.

Zdroj: carthrottle.com

Zdroj foto: carthrottle.com

Category: Nezaradené