VW chystá ďalšie lacné auto, elektromobil do 20 000€!

By | 23. február 2019

VW sa hlavne po kolosálnom škandále Dieselgate zameriava vo väčšej miere aj na elektromobilitu. Čistá energia, teda aspoň tak ju automobilky prezentujú, je s najväčšou pravdepodobnosťou už veľmi blízkou budúcnosťou. Lenže elektromobily často krát stoja viac, než bežné autá. VW to chce zmeniť a prísť s cenovo dostupnejším riešením. 

Elektrina a crossover?

Koncern VW si veľmi dobre uvedomuje marketingovú silu crossoverov. Samotná automobilka už potvrdila, že nový elektromobil bude veľkostne niekde na úrovni Volkswagenu T-Roc. 5 miestny crossover bude aj rozmerovo praktický, nie ako 2 miestne elektrické nákupné košíky. VW chce z novinky spraviť jeden z najviac predávaných elektromobilov vôbec. Okrem atraktívneho dizajnu chce zaujať predovšetkým cenou. Tá by mala byť pod hranicou 20 000€, čo je na elektromobil strednej veľkosti veľmi atraktívna cena. Sporiť si však môžete začať ešte len veľmi pozvoľna, prísť má až v roku 2024.

VW to s autami na elektrický pohon myslí naozaj vážne. Do roku 2022 chce predávať až 1 000 000 elektromobilov ročne. Ak sa bavíme o celom koncerne, teda okrem VW aj o Audi, Seate či Škode, plánovaná ponuka budúcich elektromobilov bude viac než široká. Do roku 2025 má mať celé portfólio elektromobilov až neskutčných 27 modelov.Tešiť sa môžeme len na to, či VW dodrží, že to bude naozaj “ľudové” auto a nie len ďalší predražený elektromobil.

Zdroj: insideevs.com

Zdroj foto: insideevs.com

Category: Nezaradené