Vietnamské BMW s nemeckou technológiou: Vinfast Lux V8 dá 300 km/h!

By | 16. marec 2019

Výrobca VinFast odhalil nové SUV Lux V8 na autosalóne v Ženeve. Lux V8 je silnejšia verzia konceptu Lux SA2.0, ktorý debutoval v októbri v Paríži.

Automobilka VinFast predviedla svoje SUV Vinfast Lux V8 v Ženeve

Príbeh založenia

Vietnamský miliardár, ktorý stojí za zrodom značky, je oficiálne súčasne aj najbohatším  Vietnamcom. Ako prišiel k svojmu majetku? Príbeh spoločnosti zameranej na predaj instantných rezancov, známej aj u nás, spoločnosti Mivina, začína v roku 1993. Po tom, ako ju Pham Nhat Voung predal, všetky peniaze použil na založenie spoločnosti na výrobu áut. Pham Nhat Vuong sa zaslúžil o to, že aj Vietnam sa môže pochváliť vlastnou automobilkou.

Vietnamské BMW X5

Prvá vietnamská automobilka VinFast ponúka svoje vlastné prepracovanie BMW X5 s osemvalcom, ktorý znie ako motor LS od GM. Nový VinFast Lux V8 je vybavený výkonným motorom V8 s objemom 6,2 litra. Pohonný agregát disponuje výkonom 455 koní a 624 Nm krútiaceho momentu. Motor zvukom pripomína LS motor GM. Ponúka aj iné zaujímavé vlastnosti?

Dizajn

Interiér a exteriér prilákal pozornosť verejnosti, odborníkov a médií z celého sveta. Pôsobivý čierny lak, strieborné detaily, 22-palcové kolesá k tomu a športový nádych s mohutnou maskou skvele ladia. Dizajn jednoznačne upúta tvoju pozornosť.

Vietnamské BMW - Vinfast Lux V8 s výkonom 455 koní

Interiér

Karbón a čalúnenie z pravej kože sa postarali o luxusný dojem z interiéru. Palubná doska 10,4-palcovým dotykovým displejom má inštalovaný vlastný informačný systém.

Nemecká technológia

Spoločnosť zabezpečila pre vývoj predchádzajúcich modelov pre model Lux A2.0 sedan a SUV Lux AS2.0 licenciu od 5-sedanu a X5 SUV od BMW. Výrobu prvých 2 predstavených modelov má vietnamský výrobca začať už v marci.

Automobilka Vinfast zaujala 2 zaujímavými modelmi

Vinfast Lux V8

BMW X5 z Vietnamu disponuje maximálnou rýchlosťou 300 km/h. Výrobca sľubuje akceleráciu z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd. Vietnamské BMW, predstavené v Ženeve, plánuje preraziť v segmente luxusných SUV. Zažiari v ponuke silných konkurenčných modelov? Sleduj video.

Vietnamské BMW - Vinfast Lux V8 s výkonom 455 koní

Príchod na trh

Novinka disponuje atraktívnymi parametrami. BMW X5 z Vietnamu sa zameria na zákazníkov, ktorých láka netradičný vzhľad. Príchod na trh je naplánovaný na rok 2020. Je sa na čo tešiť. O vietnamskom BMW a spoločnosti Vinfast budeme ešte počuť. Zažiari v ponuke konkurenčných modelov? Sleduj video. 

Zdroj: Youtube kanál Car Mojovinfastmedia.comcarscoops.com, nexxdrive.fr

Category: Nezaradené