VIDEO: Hyundai prešiel za 5 rokov 1 600 000 km! Riadila ho žena!

By | 3. január 2019

Ak sa zamyslíte nad autom, ktoré by ste chceli mať na extrémne dlhé pravidelné jazdy, aké by ste si vybrali? Možno nejaký VW Passat, možno Škodu Superb. Určite však nejakú overenú značku, ktorá sa za roky vyznačuje vysokou spoľahlivosťou. Asi nikto by si ale nepredstavil Hyundai. Je to ale tak, tento Hyundai má za sebou taký nájazd, o ktorom by sa nikomu ani len nesnívalo.

Nesmrteľný Hyundai

Hyundai Elantra sa u nás už nepredáva. Šlo však o pomerne veľké a pohodlné auto. Dokonca aj v poronaní s automobilmi Hyundai z 90 - tych rokov spravila značka obrovský pokrok. Napriek nárastu kvality má Hyundai aj dodnes mnoho odporcov. Tento Hyundai Elantra z roku 2013 však možno aj váš názor zmení. Za 5 rokov prevádzky Elantra najazdila neskutočných 1 600 000 km. To je každý rok šialených 320 000 km! To je 876 km každý jedeň deň, vrátane víkendov a sviatkov, neprerušene bez oddychu, každý deň po dobu 5 rokov.

Možno vás ešte viac prekvapí to, že celý tento extrémny nájazd má na svedomí žena. Volá sa Farrah Haines a pracuje ako kuriérka. Jej Elantra každý deň zvládne stovky kilometrov a je v absolútne bežnom sériovom vyhotovení. Jediné vylepšenie je ochranný rám, ktorý chráni auto pri strete so zverou. Pri tak šialenej porcií kilometrov je riziko zrážky so zverou vysoké a tak má ochrana svoje opodstatnenie. Samotná automobilka Hyundai sa o tomto aute dozvedela a nenechala to bez povšimnutia. Vzhľadom na to, že po prekročení nájazdu 999 999 míl by už tachometer nič neukazoval, prišla s riešením. Pred počítadlo kilometrov dala automobilka zlaté písmenko M, ktoré bude odkazovať na prvý najazdený milión míľ. Majiteľka svoj Hyundai natoľko miluje, že by s ním chcela zvládnuť ešte dvojnásubnú porciu. Uvidíme, no nenápadná Elantra je už teraz ohromným prekvapením a vzácnosťou.

Zdroj: motor1.com

Zdroj foto: motor1.com

Category: Nezaradené