VIDEO: 421 km/h z pohľadu vodiča. Aké je to byť šoférom Chironu?

By | 7. január 2019

Bugatti Chiron je už nejakú dobu modlou každého milovníka rýchlych áut. Pred rokmi to bol Veyron. A zoberte si, že to bol v podstate stále len VW! Dnes je Chiron považovaný za najrýchlejšie auto sveta, aj keď ním ešte nie je. Aj takýto hyperšport má totiž obmedzovač rýchlosti. Pozrieme sa, na akú hodnotu sa vie dostať. 

Nie je najrýchlejší, zatiaľ

Oficiálnym držiteľom rekordu najrýchlejšieho auta sveta je nie príliš známy Koenigsegg Agera RS, ktorý zvládol rýchlosť 457 km/h. Bugatti Chiron má elektronický obmedzovač, v automobilke sa navyše netrhajú uvoľniť ho. Pravdepodobne chcú mať všetko maximálne vyladené, až potom sa budú pozerať na lámanie rekordov. Dosiahnuť hranicu obmedzovača však môže každý majiteľ Bagatti Chiron. Jeden z nich zobral svoje Bugatti Chiron na dráhu dlhú 4,34 km, čo stačilo na dosiahnutie obmedzovača. Navyše majiteľ sa nikam neponáhľad, Chiron zrýchľoval naozaj len veľmi mierne. Ale všetko si natočil.

Možno by sa zdalo, že takáto extrémna rýchlosť bude meniť perspektívu a pohľad na cestu. Možno by ste čakali rozmazané a roztrasené okolie, nie je to však pravda. Maximálna rýchlosť, ktorú auto pri pokuse dosiahlo je 421,16 km/h. Prekvapivé je však jedno, komfort a pokoj, ktorý z Chironu vyžaruje. Auto je úplne pokojné, len s rozdielom že ide o 300 km/h rýchlejšie, ako ste zvyknutí. Vnútri je jemne zvýšený aerodynamický odpor, inak s tým však nie je najmenší problém. Presvedčte sa sami, na priloženom videu uvidíte, ako jednoducho to môže vyzerať. 

Zdroj: blog.dupontregistry.com

Zdroj foto: blog.dupontregistry.com

Category: Nezaradené