VIDEO: 1 auto, 2 volanty. Čo je to za šialenstvo?

By | 1. marec 2019

Automobilové prestavby sú často krát nevyčerpateľnou studnicou ľudskej vynaliezavosti. Niekedy si ľudia s obyčajného auta postavia hyperšport svojich snov, aj keď takmer vždy nevalnej kvality a pochybného vzhľadu. Inokedy vylepšia už existujúce auto, napríklad výkonnejším motorom z celkom iného auta. A občas auto prerobia absolútne nepochopiteľným spôsobom len pre to, aby si užili viac zábavy.

Maximálne šialenstvo

Známy youtuber Master Milo, ktorý sa preslávil rôznymi bizarnými prestavbami automobilov znova posunul latku nemožného. Alebo teda aspoň nepredstaviteľného. V minulosti sme tu už mali auto, na ktorom jeden volant ovládal prednú a druhý volant zadnú nápravu. Lenže urobiť na jednej náprave 2 riadenie, kedy každý volant ovláda len 1 predné koleso? Na čo by to bolo dobré? Na zábavu!

Malý Opel Corsa asi nikdy nepredpokladal, že sa stane obeťou takejto roztopašnosti. Úprava bola mimoriadne drsná, predná náprava sa musela rozrezať na to, aby mohol každý volant zatáčať len jedným kolesom. Po ukončení všetkých úprav si dopredu mohli sadnúť 2 vodiči. Napodiv to nevyzeralo až tak zle. Ak sa vedeli jazdci zladiť, auto sa relatívne pohybovalo tam, kde malo. Zvládlo dokonca aj slalom. Najväčšia zábava bola, ak sa každý vodič rozhodol ísť iným smerom, auto vtedy prestalo byť ovládateľné. Môže to byť však mimoriadne zaujímavý nástroj na rôzne teambuildingy, kedy sa majú partneri za volantom zladiť, aby trasu zvládli. Šialenú Corsu si ale radšej pozrite na vlastné oči na videu.

Zdroj: youtube.com/mastermilo82

Zdroj foto: motor1.com

Category: Nezaradené