Toto je najlacnejšie auto sveta, môže byť vaše za 2 700 €!

By | 25. február 2019

Kto by nechcel pekné, voňavé a nové auto? Takmer každý. Nie každý si ho však kúpi. Niekto si ho nemôže dovoliť, iní zas vie, že nové autá mimoriadne strácajú na hodnote a kúpi radšej jazdenku. Na svete sú však aj autá, ktoré sú ako nové lacnejšie, ako väčšina jazdeniek! 

Tata Nano to nie je!

Dlhé roky patrilo prvenstvo medzi najlacnejšími autami indickej Tate Nano. Svojimi predajmi však nebola príliš presvedčivá a dokonca sa prestala vyrábať. Preto sa uvoľnil priestor pre nové najlacnejšie auto sveta.

Je to Suzuki! Málokto by povedal, že novým najlacnejším autom sveta bude aj u nás populárna značky Suzuki. Vo veľkej miere to tak je, no nie celkom. Príbeh modelu Suzuki Alto začal v roku 1979, jeho druhá generácia prišla v roku 1984. A v podstate vo veľmi rovnakej podobe sa dá kúpiť dodnes. To znamená, že aj dnes sa predáva 35 ročná technika. Výroba druhej generácie Suzuki Alto sa na čas odmlčala, poslednou krajinou, kde sa Alto pod značkou Suzuki predávalo bol Pakistan. Potom však licenciu na výrobu odkúpila značka Zotye, konkrétnym označením je Jiangnan TT. 5 miestne vozidlo s 3 valcovým motorom o objeme 0,8 litra je rovnaký, ako v prípade originálu, rovnako ako aj takmer všetko ostatné. Nie je tu z výbavy v podstate nič, jediným prvkom komfortu je rádio dokonca s USB portom. Ale inak nič, napríklad ani okná vodiča majú len klasické švihadielka. Automobilka však zmenila majiteľa a malému autíčku hrozil zánik. Nový majiteľ totiž uviedol na trh modernejšieho, avšak o polovicu drahšieho nástupcu. Našťastie si Jiangnan TT našiel svoje uplatnenie v menej rozvinutých častiach Číny, hovorovo v zapadákovoch. Tam sa predáva dodnes. To najlepšie na záver, cena. Jiangnan TT sa ako nový predáva za neskutočných v prepočte 2 700 €! 

Zdroj: chinaautoweb.com

Zdroj foto: chinaautoweb.com

Category: Nezaradené