Škoda Favorit ako nová na predaj! 28 rokov, 2 600 km!

By | 3. máj 2019

Zázraky sa občas dejú. Niekedy sa na trhu objaví auto, ktoré dlhé roky poriadne nejazdilo a stane sa z neho vzácna rarita. Niekedy je to zabudnuté auto v stodole, inokedy vozidlo, ktoré je už rovno kúpené s investičným zámerov. Čo sa týka Škody Favorit, tak tá nikdy nepatrila k autám, ktoré by si ľudia kupovali do zbierky. Šlo o jednu z najdostupnejších možností na trhu a kto Favorit kúpil, ten na ňom jazdil. Výnimka sa občas nájde vždy.

Nie je to prvý unikát

Budeme sa venovať kúsku, ktorý je aktuálne na predaj v susednom Poľsku. Nedávn osa však podobný, ba dokonca ešte väčší unikát objavil v susednom Česku. Aj tento kúsok má však pôvod v Poľku. Šlo o najnovší možný Favorit z roku 1994, ktorý si kúpil pán z Poľska. Bohužiaľ sa z auta netešil dlho, postihla ho mozgová príhoda s následkom smrti. Auto ostalo po dlhé roka v garáži aj počas dedičského konania. Do predaja sa dostalo až nedávno za cenu 69 000 zlotých, čo je vyše 16 000 €. Áno, 16 000 € za Škodu Favorit. Kupcu si však našla. Kúpil ju český zberateľ, ktorý ju teraz draží ďalej za vyvolávaciu cenu 19 500 €. Prečo tak šialená suma? Lebo tento Favorit má najazdených len 230 km! A jeho stav je doslova ako v prípade celkom nového vozidla.

My sa však pozrieme na čosi dostupnejšie, no tiež unikátne. Opäť zavítame k susedom do Poľska, kde je na predaj modrá Škoda Favorit z roku 1991. Auto je v dokonalom stave, ani na sedadlách nie sú žiadne známky opotrebenia. Ani nemajú byť po čom. Auto totiž od roku 1991 najazdilo len 2 602 km! Za 28 rokov služby! To je približne 93 km ročne, necelých 8 km mesačne! Fotky napovedia viac. Zásadnou je cena, ktorá je v porovnaní s prvým Favoritom výrazne priaznivejšia. 25 000 zlotých, v prepočte okolo 5 850 €. Iste, na Favorit je to stále dosť. Ak by ho však niekdto uložil a v tomto stave predával povedzme o 20 rokov, zarobil by možno aj 10-násobok. Dobrý nápad na investíciu, čo poviete?

 Zdroj: otomoto.pl

Zdroj foto: otomoto.pl

Category: Nezaradené