Robotník vyhral nový McLaren! Omylom!

By | 13. marec 2019

Ak ste boli v Dubaji, pripadne odtiaľ videli aspoň niekoľko videí, je vám známe, že ide o miesto s nyjvyššou koncentráciou superšportových vozidiel vôbec. Na prvý pohľad sa to môže zdať, že každý v Dubaji má na auto v hodnote luxusného bytu. Lenže nie je to tak, ide len o určité percento vyvolených, ktorí sa len neboja svoje bohatstvo ukázať. Drvivá väčšina bežných obyvateľov môže o podobných autách tiež len snívať. No občas sa sny plnia!

S kelňou do McLarenu?

Veľkým šťastlivcom sa stal mladík menom Balvir Singh. Ide o obyčajnoho robotníka, ktorý sa do Dubaja presťahoval z domácej Indie s vidinou lepšieho života. A vyzerá to tak, že sa mu to aj podarí. Vyhral poriadne krásnu cenu, napriek tomu, že sa do žiadne lotérie nezapojil. Jednoducho mu jeden deň zazvonil telefón so správou, aby sa dostavil do miestnej predajne McLarenu a prevzal si svoje nové auto.

Dôvod výhry je veľmi jednoduchý. V krajine bola schválená nová legislatíva, na základe ktorej museli obyvatelia do konca januára 2019 uzavrieť so svojim poskytovateľom mobilných služieb novú zmluvu. Ak by to oni aktívne neurobili, zmluva by prestala platiť. Aby mobilní operátori udržali svojich zákazníkov a donútili ich čím skôr podpísať nové zmluvy, motivovali ich najrôznejšími súťažami. Jedna z mobilných spoločností automaticky zaradila všetkých zákazníkov s novou zmluvou do žrebovania o novučičký McLaren 570S. Robotník, ktorý napokon vyhral o súťaži vôbec nevedel, jednoducho potreboval zmluvu, aby mohol telefonovať a žiadna súťaž ho nezaujímala. O to väčšie prekvapenie bolo, keď napokon v súťaži, o ktorej ani nevedel, vyhral. Je však otázkou, či si takýto klenot s výkonom 570 koní vôbec nechá, alebo si ho len na pár týždňov užije a posunie ďalej. Bolo by to aj logické, predsa len, prevádzka McLarenu 570S nie je vôbec lacná záležitosť. Sám sa vyjadril, že táto výhra určite zmení budúcnosť jeho, jeho rodiny aj priateľov. Preto sa dá predpokladať, že bude hľadať nového kupca. Nový McLaren 570S sa predáva za približne 160 000 €, Ind si určite krásne polepší.

Zdroj: drivetribe.com

Zdroj foto: drivetribe.com

Category: Nezaradené