Nové Audi S6 a S7 prichádza, aj s naftou!

By | 1. máj 2019

S-kové Audiny boli vždy snom mnohých uznavačov štyroch krúžkov. Po prevalení kauzy dieselgate sa viedli diskusie, či bude mať nová generácia ešte vôbec pod kapotou naftu. A je to tak. V Európe budeme mať rýchle Audiny s naftou. Všade inde vo svete si doprajú zrýchlenie prostredníctvom benzínu.

Sila nafty 

Niektorí sa možno potešia, iní by privítali pekný bublajúci benzínový motor. Lenže človek nevyhovie každému. Pod kapotou Audi S6 a S7 bude v Európe 3 litrový 6 valcový diesel, ktorý poteší výkonom, dosahujúcim 350 koní. Výkon bude prenášať 8 stupňová automatická prevodovka, nachádza sa tu aj menič, ktorý sa stará o zmenu pomeru na hnaných nápravách. Štandardom je pomer 60:40 v pomer zadnej nápravy, čo milovníci svižnejšej jazdy iste ocenia.

Novinky budú mildhybridom, pri spomaľovaní budú do elektromotoru ukladať elektrickú energiu. Pri rýchlosti pod 22 km/h, napríklad pri spomaľovaní pred križovatkou, sa motor vypne a auto bude vytvárať elektrinu. Audi S6 bude stále poriadne dynamické. 100 km/h za 5 sekúnd je hodnota, ktorá hlboko do sedačky určite zarazí každého milovníka rýchlosti. Pred pár rokmi by si takéto auto vypýtalo tak 12l/100 km. Teraz? Auto s výkonom 350 koní a zrýchlením za 5 sekúnd spotrebuje len 6,2l/100 km! S7-mička je na tom dynamicky o 0,1 sekundy horšie a vypýta si o 0,3l paliva viac.

Ďalšími zaujímavosťami je napríklad o 20 mm nižší podvozok, ako pri štandardnej verzií, prípadne systém natáčania kolies. Do rýchlosti 60 km/h sa zadné kolesá natáčajú proti smeru otáčania predných kolies o 5 stupňov, vďaka čomu sa zmenší polomer otáčania. Pri vyšších rýchlostiach za zas natáčajú v smere otáčania predných kolies o 2 stupne, čím zlepšujú agilitu vozidla. Je jasné, že to bude fantastické auto, v kategórie fantazírovania je pre mnohých ale cena. Za základnú S6-tku to bude 76 500 €.

Zdroj: topgear.com

Zdroj foto: topgear.com

 

Category: Nezaradené