Nová Škoda Kamiq: SUV za 16 000 € bez maskovania!

By | 26. február 2019

S minimálnym maskovaním bola Škoda Kamiq zachytená na viacerých špionážnych záberoch. Novému modelu to v premávke svedčí.

Špionážne zábery SUV za 16 000 €: Nová Škoda Kamiq bez maskovania!

Škoda Kamiq

Nový crossover značky Škoda už pracuje na testovacom nájazde kilometrov v bežnej premávke. Kamiq bude najmenším crossoverom ponuky vozidiel z Mladej Boleslavy. Predstavenie Škody Kamiq je horúcou témou začiatku roka 2019.

Predstavenie

Premiéra je naplánovaná pri príležitosti marcového autosalónu v Ženeve. Bude sa na čo pozerať? Európskemu odhaleniu bude sekundovať odhalenie čínskej Škody Kamig. Najmenšie SUV Škody,  určené pre európsky trh, ponúkne kompaktné rozmery s dostatočným priestorom pre pohodlie pasažierov a zaujímavé parametre.

Špionážne zábery SUV za 16 000 €: Nová Škoda Kamiq bez maskovania!

Výkon

Tak ako tímový kolega, Škoda Scala, bude aj Kamiq v základnom prevedení poháňať litrový 3-valec s výkonom 95 alebo 115 koní. Benzínová verzia G-Tron bude produkovať výkon 90 koní.. Možno ešte počítať s obľúbenou "jedna-päťkou, ktorá zabezpečí stroju výkon 150 koní. Existuje iná možnosť?

Bez možnosti 4x4

Ešte môže záujemca zvážiť 1,6-litrový turbodiesel s výkonom 115 koní. Výkon bude prenášaný automatom alebo manuálom kvôli použitiu platformy MQB A0 len na prednú nápravu.

Špionážne zábery SUV za 16 000 €: Nová Škoda Kamiq bez maskovania!

Najlacnejšie SUV Škody

Najväčším lákadlom modelu má byť cena. Cena dostupného Kamiqu bude, vzhľadom na parametre a štedrý kufor, štartovať na sume 16 000 eur. Celkom prijateľná suma na spoľahlivý automobil s kufrom s objemom 400 až 1 395 litrov, čo povieš?

Rozmery

Kamiq zvolil väčší rázvor náprav. Priestor medzi nápravami narástol na 2 651 milimetrov. To je viac ako ponúka hatchback aj Škoda Octavia 1. generácie. Zaujímavý faktom je, že na prvý pohľad pôsobí vozidlo dojmom malého vozidla, v skutočnosti však vidno, že to nie je žiaden zmenšený model.

Sleduj video

Výborne to dokumentuje zverejnené video, ktoré Kamiq zachytilo v premávke vedľa Volva XC60. Volvo disponuje pôsobivými rozmermi, dĺžkou 4,7 metra, výškou 1,7 metra a šírkou takmer 2 metre. Zaujímavé tvarové línie sa postarali o jednoduché rozoznanie modelu od ostatných "škodoviek." Ako hodnotíš parametre a veľkosť vozidla v porovnaní s konkurenčnými modelmi? Sleduj video zhotovené na diaľnici D11.

Zdroj: Youtube.kanál KleofasTrepifajxl1

Category: Nezaradené