Natankuj za 50 €, takúto vzdialenosť prejdeš v rôznych krajinách sveta!

By | 19. december 2018

Pri prevádzke auta je palivo jednou z najvýznamnejších položiek. Pri starších autách ide jednoznačne o najväčšiu položku. Mnoho ľudí sa snaží spotrebu ovplyvniť čo možno najviac štýlom jazdy. Nevytáčať motor či razantne nezrýchľovať. To všetko za účelom úspory niekoľkých €. Najviac však záleží na predajnej cene, ktorá sa na celom svete šialene líše.

Koľko srandy za 50 €?

 Bristká poisťovňa Veygo spracovala štúdiu, kde ukazuje, ako ďaleko autom zájdete, ako natankujete za 50 €. Ako referenčné vozidlo slúžil Ford Fiesta, ktoré pekne ukázal, aké rozdiely na svete sú. Je pravdou, že v prehľade 50 krajín Slovensko nefiguruje, no nájdeme tu susedné Česko, ktoré môžeme aj s ohľadom na cenu brať za vcelku príbuzné.

 Začneme s TOP 3, kde si za 50 € doprajete najväčšiu dávku kilometrov. Ide predovšetkým o krajiny so zásobami ropy, vďaka ktorým je tu benzín fakt lacný. Na treťom mieste sa nachádza Egypt, kde za 50 € prejdete takmej 2 414 km. Na druhom mieste máme Nigériu s dojazdom 2 489 km. No a víťazom je Irán, ktorý je ďaleko pre všetkýmo ostatnými. Tu za 50 € prejdete neskutočných 3 793 km, čo je čosi nepredstaviteľné. Hlavne ak si vezmete do úvahy, že u nás za taký peniaz nemáte ani jednu plnú nádrť. Bodaj by aj nie, veď cena benzínu v Iráne je len niečo viac ako 20 celtov za liter.

 Pozrime sa na ďalšie krajiny, ktoré by nás mohli zaujímať. Napríklad v Rusku prejdete za 50 € 1 448 km, v USA 1 244 km, v Poľku okolo 758 km. Ako je na tom náš západný sused? Za 50 € prejdete približne 692 km, čo je niečo podobné, ako u nás. Nuž ale teraz sa pozrime na opačné spektrum, do krajín, kde je palivo najdrahšie. Tretie miesto od konca získalo Holandsko, kde za 50 € prejdete len 538 km, druhá priečka patrí Nórsku kde vás čaká len 513 km nuž a najhoršie na tom sú v Hong Kongu, kde vám 50 € vystačí len na 494 km. Ak chcete vedieť, ako na tom sú v ostatných krajinách, pozrite sa na obrázky nižšie.

Zdroj: motor1.com

Zdroj foto: autoforum.cz

Category: Nezaradené