Najzákladnejšia Lada: žiadne rádio ani klíma. Za koľko?

By | 21. december 2018

Ruská Lada už dnes nie je celkom tou istou Ladou, ako pred rokmi. Nejde len o zastaralé žigulíky, prípadne terénnu Nivu. V súčasnosti ponúka aj relatívne moderné modely, s ktorými však profituje predovšetkým na domácom trhu. Preto sa Lada snaží stále rozširovať ponuku výbav vo svojich modeloch. Možno by ste čakali, že smerom nahor, opak je pravdou. Pôjde o úplný základ.

 Výbava ako pred 25 rokmi

 Najpredávanejším modelom je suverénne Lada Vesta. Tá sa teší obľube aj u nás, v domácom Rusku ide o hotový bestseller. 10 668 kusov za posledný mesiac hovorí za všetko. Môže za to nielen pestrá ponuka karosárskych verzií, Sedan, Cross a Sport, ale aj stupňov výbavy. Nájdete tu až 4 stupne výbav, čo dnes rozhodne nebýva štandardom. Dobre sa darí aj modelu Lada Granta, z ktorého sa za mesiac predalo 9 537 kusov. Takéto predaje im však môže závidieť model X-Ray. Na to, aby sa to zlepšilo sa rozhodla Lada rozšíriť ponuku výbav, avšak smeron nadol k úplnému základu.

 Pozrime sa na plánovaný najnižší stupeň modelu Lada X-Ray. Na výber nebude dokonca ani farba, základom bude len jedna, čierna.Oceľové kolesá bez puklíc a plastové kľučky dverí sú pri najacnejších modeloch neprekvapivé. Nenájdete tu klimatizáciu, viac prekvapí absencia rádia. Presne tak, novinka bude bez rádia a na jeho mieste bude na posádku zívať len veľká prázdna čierna diera. Inak tu nie je vôbec nič, len predné elektricky ovládané okná a predné airbagy. 1,6 litrový motor s výkonom 106 koní vcelku poteší, na druhej strane nebude na výber nič iné. Najviac atraktívnou tak bude jednoznačne cena. Dnešná najmenej vybavená Lada X-Ray, ktorá na tom stojí lepšie ako budúca novinka, v Rusku štartuje na menej ako 7 700 €. Tu môžeme očakávať cenu ešte nižšiu, možno sa pri tomto SUV dočkáme ceny pod hranicou 7 000 €. Uvidíme, čo na ňu povedia zákazníci.

Zdroj: rg.ru

Zdroj foto: rg.ru

Category: Nezaradené