Najlacnejšia Dacia, Sandero, chystá nástupcu! Za 8 000€ bude vyzerať super!

By | 15. november 2018

Dacia sa sama o sebe za posledné roky nesmierne vyšvihla. Z zo zaniknutej automobilky sa najskôr stala nie príliš dobre vnmaná značka, dnes však ide pre mnohých o prvú voľbu. Hlavne kvôli svojej povesti lacného a odolného auta. Veď len napríklad veľký Duster, priestranné SUV s veľkým kufrom a vysokým podvozkom kúpite za menej ako 10 000 €. Mnoho iných značiek nemá za takú cenu ani najlacnejšie modely. No a Dacia pomaly opúšťa povesť extrémne lacnej automobilky, Chystá nové Sandero, ktoré však pomerne výrazne zdražie.

Koniec najlacnejšiej Dacií 

Dacia Sandero je dnes najlacnejšou z portfólia značky, aj celkovo ide o najlacnejšie auto na trhu. Mať za 6 790 € celkom nové auto, aj keď v základnej výbave bolo kedysi absolútne nemysliteľné. Doteraz sa Dacia bránila tomu, aby nové generácie svojich áut zväčšovala a zdražovala. Aj druhá generácia Sandera, ktoré je momentálne v predaji, je rozmerovo takmer identické a pôvodným Sanderom. Samotná automobilka tvrdí, že všetky moderné autá rozmerovo narástli o približne 15 cm, sú ťahšie a niektoré z nich aj o 8 000 € drahšie ako predchodcovia. Do dnešného dňa Dacia odsudzovala prístup ostatných automobilek. Videla však, že jej ucházajú tržby a preto sa k rovnakému kroku odhodlali aj v Rumunsku.

Väčšia aj drahšia 

Nová Dacia Sandero má v budúcej generácií opustuť platformu Renaultu Clio a už dnes je jasné, že rozmerovo narastie. Bude robustnejšia, väčší priestor ocení hlavne posádka v interiéri. Nepôjde však len o väčšie rozmery, ale aj novšie technológie. Azda najvýznamnejšou by mala byť prítomnosť autonómnych bŕzd, vďaka ktorým cieli hlavne na bezpečnosť posádky. Vzhľadom na väčšie rozmery aj hmotnosť prejdú zmenou aj motory. Napríklad dáme zbohom trojvalcom, minimom budú 4 valce. Výkony benzínových motorov by mali byť 75 a 90 koní, v prípade nafty môžeme očakávať 115 koní. Práve diesel bude napriek ústupu z trhov určite obľúbený. Je to totiž presne ten motor, na ktorom Dacia pracovala spolu s Mercedesom a ten istý motor, lenže s vyšším výkonom sa bude dodávať aj pod kapoty Mercedesov. Rovnako môžeme očakávať aj vizuálnu modernizáciu, aby Sandero ladilo s najnovším Dusterom. Neoficiálne ilustrácie, ako by mohlo Sandero vyzerať pripájame. Ak by sa tieto dohady potvridili, môžeme sa tešiť na veľmi pekné auto, ktoré rozmerom už nebude konkurovať Fabií, ale na mušku si možno vezme aj Golf. Otázkou je však nárast ceny. Vzhľadom na väčšie rozmery, lepšiu bezpečnosť a nové technoógie sa očakáva, že Sandero bude v základe štartovať na približne 8 000 €. Na nové auto je to v porovnaní s konkurenciou stále super cena, no je to takmer 18% zvýšenie, čo rozhodne nie je málo.

Zdroj: autobild.de

Zdroj foto: autobild.de, autoforum.cz

 

 

Category: Nezaradené