Najdrahší kľúč od auta na svete! 500 000€!

By | 5. máj 2019

Iste to poznáte. Do baru príde nahodený fešák v dobrom obleku, na stôl si nenápadne položí kľúče od auta prémiovej značky a čaká, či sa nejaká obeť chytí. Slečny okolo, ktoré majú v záľube vozenia sa vo vozidlách typu Mercedes, BMW či Audi zbystria, zapoja všetky svoje zmysly a odhodlane sa vyberú za mladíkom. Ten je spokojný, trik mu znova vyšiel. No občas sa nájde niekto, kto prebija kľúč od BMW, dokonca aj od Aston Martinu či Bentley. Napríklad niekto, kto má na stole len kľúč od auta, ktorý stojí 500 000 €!

Kľúč za cenu luxusného domu

Čo by ste si kúpili za 500 000 €? Luxusný dom s pozemkom? Niekoľko bytov a prenajímali ich? Cestu okolo sveta? Niekoľko rokov by ste nechodili do práce? Alebo by ste si kúpili kľúč od auta? Ak ste si vybrali poslednú možnosť, máme pre Vás tip. Šialene drahý. Postarala sa o neho spoločnosť Awain, ktorá vyrobila len 1 kus z tohto kľúča. Má aj meno, Phantom. Je fakt unikátny a jeho strata obzvlášť zabolí. Je to hovoré klenotnícke veľdielo. Na kľúči sa nachádza 34,5 karátov diamantov a 175 gramov 18 karátového zlata a ďalšie drahokamy. Kľúč je potiahnutý vzácnou krokodílou kožou, aj patríte k ochrancom zvierat, na výber bude aj z exotických drevín. Cena je však skutočne extrémna, 500 000 €! Ktovie, kto si niečo takéto kúpi, určite však nie bežný motorista.

Ak chete exkluzívny kľúč, avšak o čosi lacnejší, firma Awain má niečo aj pre Vás. Za 89 000 € si môžete kúpiť dostupnejšiu verziu s 20 karátmi diamantov a taktieť 175 gramami zlata. Nuž a najlacnejšou verziou je tá s 3,6 karátmi diamantov a 175 gramami zlata. Vyjde na “ľudových” 49 000 €. Poteší však fakt, že obe z týchto verzií budú v mimoriadne limitovanej edícií, vytvorí sa len po 20 kusov. Viete o lepšej investícií?

Zdroj: awainkey.com

Zdroj foto: awainkey.com

Category: Nezaradené