Lidl začal predávať autá! Za 89€ mesačne!

By | 21. február 2019

 Lidl patrí na Slovensku k najväčším a aj najpopulárnym obchodným reťazcom. Nemecká firma naďakej rastie a expanduje, snaží sa však aj na celkom nových frontoch. Napríklad vo svete automobilov. Lidl začne predávať aj autá!

Rožky, saláma a jedno auto prosím!

Lidl už nebude len obyčajnou predajňou potravín, ale aj konkurenciou pre klasické predajne automobilov. Auto si síce nebudete môcť kúpiť priamo v predajni, no na internete by to nemalo zabrať viac, ako 15 minút. Nemecký Lidl sa rozhodol pre odvážny expirement. Áno, u nás si na niečo podobné budeme musieť počkať, v Nemecku však budú predávať na operatívny leasing vozidlá Fiat 500. V rámci testovania sa bude predávať 1 000 vozidiel, potom to Lidl vyhodnotí.

Aby bol predaj čo najjednoduchší a najrýchlejší, ideálne do 15 minút, predáva Lidl len minimum typov. Respektíve len 1, Fiat 500. Na výber je niekoľko farieb, tiež len základných. Červená, biela, čierna a sivá, nič viac. Nič viac. 

Keďže ide o operatívny leasing, môžete si vybrať aj dĺžku zmluvy. Možnosti sú opäť čo najjednoduchšie. Zmluva na 2 alebo na 4 roky, ročný nájazd 10 000 alebo 15 000 km. To je celé. Rýchle, jednoduché. Aj lacné? Áno. Tento Fiat 500 stojí v základnom balíku 89€ mesačne. Je to atraktívna cena aj v porovnaní s konkurenciou, pri ktorej je rovnaké auto v rovnakom balíku o približne 10€ drahšie. Tí, ktorí nechcú na svojom Fiate 500 nič riešiť a mať kompletné poistenie, servisnú starostlivosť vrátane sezónneho obutia, tak si zaplatia 164€ mesačne. Čo je fajn ak si zvážime, že Fiat 500 je celkom fajn vybavený. Parkovacie senzory, klimatizácia či kožený multifunkčný volant je veľmi fajn. Nevýhody? Snáď len jedna. Cena je atraktívna, rýchlosť nákupu tiež. Jedine dodacia doba je šandardná, 6-12 týždňov. Uvidíme, ako sa v Nemecku predaj uchytí. Možno sa nejakého podobného kroku v budúcnosti dočkáme aj u nás. Vás by zaujal?

Zdroj: lidl-autos.de

Zdroj foto: focus.de, pcwelt.de

Category: Nezaradené