Ideš do Prahy? Požičaj si auto za 8 centov/minúta!

By | 15. máj 2019

Cestovanie a spoznávanie cudzích krajín je dnes dostupnejšie, ako kedykoľvek predtým. S ním často krát súvisí aj znižovanie nákladov na dovolenkách. Dobrým spôsobom je napríklad zdieľanie bytov, áut, požičiavanie bicyklov a podobne. Ak sa chystáte v najbližšej dobe do Prahy a chcete si v nej vyriešiť dopravu, je tu pre vás nová mimoriadne zaujímavá možnosť. Prináša ju spoločnosť Anytime.

Zdieľaný hybridný Yaris

Do Prahy zavítala spoločnosť Anytime. Tá začínala v Taliansku a Praha je ďalším mestom, v ktorom bude na krátkodobý prenájom núkať svoje vozidlá. Ide o hybridné Toyoty Yaris. Na začiatok sa do Prahy dostalo 100 vozidiel. Služba vyzerá byť mimoriadne atraktívna, od začiatku apríla sa do nej zaregistrovalo už 5 000 užívateľov. Noví uživatelia navyše dostali zaujímavý bonus v ponuke 40 minút jazdy zdarma. 

Systém registrácie je mimoriadne jednoduchý a moderný. Všetko prebieha cez aplikáciu, ktorá je voľne na stiahnutie. Zaregistrujete sa, nahráte dokomenty, svoju fotografiu. Po overení si auto môžete požičať. Potom už len jazdíte. Vyberiete si balíček, v zásade ale platí, že každá 1 minúta stojí 1,99 CZK, v prepočte asi 0,08 €. Táto tarifa však platí v čase od 06:00-10:00. Ak si chcete hybridný Yaris od firmy Anytime požičať v čase od 10:00-06:00 tak cena v balíku Standard je 4,99 CZK, teda 0,19 €.

Zaujímavý je aj systém odomykania. Nepotrebujete žiaden kľúč, všetko prebieha cez aplikáciu, s ktorou si rezervované auto viete dokonca odomknúť. Možno si poviete, že to zas tak lacné nie je. Vezmime si ako príklad 20 minútovú jazdu v Prahe v čase od 10:00-06:00. Zaplatíte 3,80 €. Pozrime sa ale, čo všetko máte v cene. V cene je komplené poistenie aj diaľničná známka. Čo je najlepšie, v cene je aj benzín. A úplne najväčším benefitom v Prahe je fakt, že v cene máte aj parkovanie v modrých a fialových zónach. Po ukončení jazdy vám platba automaticky z karty odíde a nič neriešite. Je to teda výrazne lacnejšie riešenie ako taxík, ak cestujete viacerí tak je to dokonca lacnejšie, ako verejná doprava. Čo hovoríte, využili by ste takúto službu?

Zdroj: anytimecar.cz

Zdroj foto: anytimecar.cz

Category: Nezaradené