Hyundai ide do boja, Tucson N dostane 344 koní!

By | 17. február 2019

Keď sa ešte pred pár rokmi povedalo Hyundai, mnohých napadol automobil nevalnej kvality. Potom sa začala zlepšovať kvalita a Hyundai sa zdal zdatným konkurentom aj takému velikánovi, akým je Škoda. Lenže to značke nestačilo. Začali hľadieť aj do menej bežných vôd, do motošportu. Hyundai prišiel s divíziou N, ktorá dala aj nám, smrteľníkom možnosť dostať sa k pekne ostrému autu za rozumné peniaze. Teraz chcú spraviť ostrejším aj poriadne masívne SUV-čko.

Z off-roadu športiak?

Je zaujímavé sledovať vývoj jednotlivých automobilov. Prvá generácia Tucsonu bola v podstate kalsickým veľkým SUV-čkom, ktoré bolo alternatívou k drahším off-roadom z dielne Hyundai. Dnešný Tucson je skôr štýlovkou a Tucson N budúcnosti bude takmer čistokrvným športiakom s poriadnou dávkou výkonu.

Divízia N má za cieľ útočiť na automobilku Seat, konkrátne na ich novú športovú značku Cupra. Konkrétne nedávno predstavenú Cupru Ateca, čo je poriadne ostré SUV. Hyundai Tucson N by mal Cupru dokonca ešte aj poraziť. Nejaké podrobnosti nepoznáme, po skúsenosti s Hyundaiom i30 N môžeme predpokladať, že to nebudú len plané reči. Vieme len to, že výkon  by mal byť brutálnych 344 koní, čo by bolo o 44 viac, ako v prípade Cupry. Zrýchlenie mohutného Tucsonu N? Na tak veľké auto po 6 sekúnd je viac než dosť. Podrobnosti síce ešte nevieme, ale plánuje sa ešte aj s majým modelom i20 N, ktorý by mal dostať 250 koní. Na malé a ľahké auto pôjde o peknú brutalitu.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Category: Nezaradené