24-tonové vojenské monštrum: 10 kolies, 5 náprav, 609 koní!

By | 2. marec 2019

Zabudni na obrovský Mercedes G 6x6! Šialený "medveď" má konkurenciu. Púštna beštia disponuje parametrami, ktoré zložia na lopatky drsné monštrá automobilového sveta. Čo ponúka?

Dhabijan bohatého arabského šejka

Extrém všetkých extrémov

Brutálne parametre + bezkonkurenčné vlastnosti. 24 ton, 10 gigantických kolies, 5 náprav! Kríženec Wranglera, Dodge Challangeru a amerického vojenského nákladného vozidla Oshkosh M107 musíš vidieť!

Dhabijan - Najväčšie SUV sveta bohatého arabského šejka

Cena

Táto unikátna replika 1946 GMC kamiónu si hovorí Dhabiyan. Stojí na základe upraveného amerického vojenského nákladného  automobilu. Hamad bin Hamdan al Nahyan z Abu Dhabi za neho zaplatil 50 000 amerických dolárov. To je len cena pôvodného základu! Koľko peňazí asi "vrazil" do výroby zvláštneho monštra?

Dhabijan - Najväčšie SUV sveta bohatého arabského šejka

Dhabijan vs. obrie rozmery

Dhabijan vo vlastníctve bohatého šejka nemá konkurenciu. Presvedčia ťa o tom nielen rozmery vozidla. Dĺžka až 10,8 m. Výška 3,2 m. Šírka 2,5 m. Majiteľ, šejk Hamad bin Hamdan al-Nahyan (71) z bohatej emirátskej rodiny z Abu Dhabi je známy svojou vášňou pre autá.

Dhabijan bohatého arabského šejka

Najväčšie SUV na svete vyrobené šejkom

Za svoj výnimočný vozový park v garážach utratil milióny dolárov. Vlastní okolo 200 exotických vozidiel a ojedinelých modelov. Miliardár býva v obrovskom sídle v tvare pyramídy. Okrem toho stojí za zrodom mnohých výnimočných modelov áut, ktoré si nechal vyrobiť pre svoje osobné potreby.

Vozový park bohatého šejka Hamad Bin Hamdan El Nahyana (71)

Zápis v Guinnessovej knihe rekordov

Dhabiyan je považovaný za najväčšie SUV na svete, pýši sa zápisom v Guinnessovej knihe rekordov. Súčasťou zápisu je fakt, že bolo vyrobené a navrhnuté súkromným majiteľom, známym zberateľom automobilov so sídlom v Abú Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch. Kde si možno tento skvost pozrieť na vlastné oči? Fascinujúce dielo je vystavené v múzeu off-road history v Al Madam, Sharjah v Spojených arabských emirátoch. Viac detailov o vozidle nájdeš na instagramovom profile Instagram @shhamadbinhamdan.

Dhabijan - Najväčšie SUV sveta bohatého arabského šejka

Extrémny výkon + parametre

Ďalšie vlastnosti? Gigantické kolesá, 5 náprav. Výkon zabezpečuje 15,2 litrový dieselový 6-valec Caterpillar s výkonom 454 kW, 609 koní! Čo dodať, tento skvost si rozhodne nenechaj ujsť. Sleduj pôsobivé videá.

Zdroj: takvim.com.trtotalcar.hu

Category: Nezaradené